Sevdiklerinize daha sıkı sarılmanız için 7 neden!Sarılmak fiziksel hem de zihinsel sağlık için oldukça yararlı bir eylem. Eğer kötü bir gün geçiriyorsanız, hayatınızdan memnun değilseniz sevdiklerinize sarılmaya ne dersiniz? İşte sevdiklerinize daha sıkı sarılmanız için 7 neden!RUHUNUZA İYİ GELİR! Sevdiğiniz birinin size sarılması tüm negatif enerjiyi üzerinizden atar. Aşk hormonu olarak da bilinen oksitosinin artmasına yardımcı olur. Ayrıca endorfin (mutluluk hormonu) salgılar. 


BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİRSarıldığınızda salgılanan oksitosin hormonu aynı zamanda bağışıklık sistemini harekete geçirir. Güçlenen bağışıklık sistemi enfeksiyonlarla daha güçlü bir şekilde savaşır. 


ACIYI DİNDİRİR!Sarılmak fiziksel hem de zihinsel acı ile baş etmek için etkili bir yöntemdir. Birbirlerine fiziksel temasta bulunan partnerlerin nefes ve kalp ritimleri bir süre sonra senkronize olur ve duyulan rahatsızlıklar azalır.


SEVDİKLERİNİZLE ARANIZDAKİ BAĞLARI GÜÇLENDİRİREşinize, sevgilinize, arkadaşlarınıza ailenize bolca sarılın. Çünkü sarılmak sevdiklerinizle aranızdaki bağları güçlendirir. Birbirlerine sarılan çiftlerin arasındaki bağ daha güçlüdür ve bu bağ kişileri daha değerli hissettirir.


GÜVEN HİSSİNİ ARTIRIRSarılmanın verdiği sıcaklık, kişilere güvenli bir ortam aşılar. Yalnızlık endişelerini kafadan uzaklaştırır. Duyguların ortaya çıkması ve ilişkilerin gelişmesi için oldukça önemlidir. 


STRESİ VE ÖFKEYİ AZALTIRSarılmak çok ufak bir eylem gibi görülse de, stresle savaşıp, negatif duyguların üstesinden gelmek için çok güçlü bir silahtır. Gün içinde sevdiklerinize sarılmak sinirlerinizin gevşemesini sağlar ve stresi hayatınızdan uzaklaştırır. İlişkilerde çiftleri kavga, çatışma ve tartışmalardan korur.


DEPRESYONLA SAVAŞIRSarılmak vücutta doğal olarak üretilen bir kimyasal olan dopamini artırır. Dopimin, belki de çağımızın en büyük sorunu olan depresyona karşı koruyucudur. 

Kaynak:HaberTürk

Senin ifaden nedir?

Ağlama Ağlama
0
Ağlama
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
haydaa haydaa
0
haydaa
Beğenme Beğenme
0
Beğenme
Beğeni Beğeni
0
Beğeni
Haha Haha
0
Haha
Aşk Aşk
0
Aşk
Zafer Zafer
0
Zafer
Ne Ayak Ne Ayak
0
Ne Ayak

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sevdiklerinize daha sıkı sarılmanız için 7 neden!

Giriş

Gel gel, eğlencede sınır Yokbea!!

Don't have an account?
Kayıt

Şifremi Sıfırla

Back to
Giriş

Kayıt

Kaydol

Back to
Giriş
Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Açık Liste
Açık Liste
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Meme
Özel m**** yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF Formatı
Free WordPress Themes