Parfüm seçerken nelere dikkat edilmeli?Parfümünüzü değiştirmek, yeni bir koku denemek mi istiyorsunuz? O zaman önerilerimize kulak verin. İşte 8 adımda parfüm seçimi ve parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken konular…


Yeni kokular denemek isteyenler için HT Cumartesi’de parfüm seçimi için tüyolar kaleme alındı.

1. Parfüm seçerken kendinizi baskı altında hissetmeyin. Teninize ve zevkinize uygun parfüm bulmakta zorlanıyorsanız, yakın çevrenize veya mağaza görevlisine danışın. Hoşlandığınız koku türlerini ve daha önce kullandığınız parfümleri söylerseniz size uygun tavsiyelerde bulunurlar.

2. Unutmayın, her parfüm her tende farklı kokar. Arkadaşınızda beğendiğiniz bir koku, kendi üzerinizde hoşunuza gitmeyebilir. Bu nedenle, denemeden almayın.

3. Tek bir parfümle yetinmeyin. Üst üste beş gün aynı parfümü kullanırsanız, artık o kokuyu alamaz hale gelirsiniz ve sürmeyi unutmaya başlarsınız. En az üç farklı parfüm kullanın, böylece teninizdeki kokuyu taze tutabilirsiniz.

4. Dergilerden çıkan küçük kart şeklindeki tester’lar, o ürün hakkında fikir verebilir. Ancak size uygun olup olmadığını anlamak için parfümü mutlaka teninize, mesela bileğinize sıkarak deneyin. İlk sıktığınız anda kokuyu doğru alamazsınız, çünkü yoğundur ve bu yüzden de yanıltıcıdır. Gün içinde o yoğunluk azalır ve parfümün özü kalır, bunu dikkate alın.

5. Parfüm denerken gözlerinizle de odaklanın. Bu sizin daha iyi koku almanızı sağlamaz, ama dikkatinizi aldığınız kokuya verir.

6. Parfüm alırken, aynı kokunun yaz için çok kullanışlı olan vücut losyonlarını, kremlerini ve deodorantlarını da ihmal etmeyin.

7. Parfümü abartarak çok sıkmak, yapılan en büyük hatadır. Çünkü bir süre sonra parfümün kokusunu doğru alamazsınız; az mı çok mu sıktığınızı anlayamazsınız. Parfümü bilek içine ve kulak arkasına sıkın, bu bölgeler kokunun yayılmasını kolaylaştırır. Göğüs, kalça ve bacakların üst bölümü de parfüm sürmek için idealdir. Havayla temas etmeyen bu bölgelerde de parfüm uzun süre kalıcılığını korur.

8. Parfümü, şişeyi biraz uzakta tutarak sıkın. Özellikle hassas ciltlere zarar verebileceği için, yüzünüze doğru sıkmayın.

Kaynak: HaberTürk


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

51
51 points

Senin ifaden nedir?

Ağlama Ağlama
0
Ağlama
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
haydaa haydaa
0
haydaa
Beğenme Beğenme
0
Beğenme
Beğeni Beğeni
0
Beğeni
Haha Haha
0
Haha
Aşk Aşk
0
Aşk
Zafer Zafer
0
Zafer
Ne Ayak Ne Ayak
0
Ne Ayak

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Parfüm seçerken nelere dikkat edilmeli?

Giriş

Gel gel, eğlencede sınır Yokbea!!

Don't have an account?
Kayıt

Şifremi Sıfırla

Back to
Giriş

Kayıt

Kaydol

Back to
Giriş
Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Açık Liste
Açık Liste
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste
Meme
Özel m**** yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF Formatı
Free WordPress Themes